5. přístav pražských vodních skautů a skautek

Kontakty

Vůdce střediska:
Miriam Hošková
Pro kontakt KLIKNI ZDE


www stránky

www.petka.org - 5. přístav Praha
Webmaster Rudolf Budinka (Ruďa),
Pro kontakt KLIKNI ZDE

Kontaktní osoby obsahově:
Georg Daneš (Hakim),
Pro kontakt KLIKNI ZDE

Dorka Lábusová (Dorka),
Pro kontakt KLIKNI ZDE

Ivan Kasalický (Reyp),
Pro kontakt KLIKNI ZDE

http://petka.mysh.cz - dětské oddíly
Webmaster Sebastian Machat (Trumšaj)
Pro kontakt KLIKNI ZDE

Web organizace Klub přátel skautingu
http://krizovatka.skaut.cz/
organizace/dulezite-informace/
klub-pratel-skautingu/Prvostředečníci

Sejdeme se ve středu 2. května 2018 v 17:00 v Přírodovědném klubu Barrande v Ježkově ulici 8 na Žižkově.

Ahoj Pacík


555 - Velký Nižbor, Garden Party, ohlednutí za 2017

Vážení přátelé,

po delší době se zase ozýváme z Pětky! Jaro je tu, první oddílové akce se blíží a my se už jak na ně, tak na Vás, těšíme.

Rok 2018, 50 let od zahájení tradice každoročních pětkařských táboráků v okolí Nižbora. Nejen s ohledem na toto jubileum Reyp na letošní rok svolává k setkání všechny generace – jak k obvyklému zpěvu, ale i za představením jednotlivých generací pěknými dramatickými kousky. Po několika letech, pravděpodobně v rámci sjezdu Berounky, dorazíme i s oddíly!

Termín je, jako obvykle, druhá sobota po první červnové středě – letos tak vychází na 16. červen.

Zvací dopis s podrobnostmi, včetně výzvy pro dobrovolníky na přípravu, je v příloze. Pár týdnů před táborákem ještě pošleme jednu připomínku, kdybyste přesto měli do té doby dotazy, směřujte je přímo na Reypa, Pro kontakt KLIKNI ZDE

Už za měsíc, na státní svátek 8. května (tedy právě 5 let po našem „stoletém“ setkání v Troji) chystají roverky „Garden Party“ v okolí naší loděnice v Braníku. Program bude rozmanitý a přichystaný pro různé generace. Zahájení je plánováno na 13. hodinu, zakončení dle libosti, občerstvení bude všeho druhu ale domácí pochutiny budou vítány. Na sebe dle hesla „ve vodě i na louce, ale stále elegantní“. Pozvánka je taktéž v příloze, dotazy směřujte na Rejku, Pro kontakt KLIKNI ZDE. Pokud se jí ozvete, přidá si Vás také do seznamu na rozesílání aktuálních podrobností.

14. července nás pak čeká táborák na závěr dětských táborů – místo a další podrobnosti dodáme časem.

Dále v příloze naleznete opožděnou zprávu o činnosti dětských oddílů v loňském roce – kdo by se chtěl podívat na fotky ve vyšší kvalitě, najde je na stránkách http://vodni.petka.org/.

V uplynulých týdnech odešli dva z našich členů. Nejprve 7. března ve věku 90 let Pejsek, Tonda Šrajer, jeden z posledních původních Devítkařů – a pravidelný účastník našich společných akcí. 24. března se na stejnou cestu v necelých 75 letech vydal Kája Stretti, až donedávna aktivní ve společnosti našich „prvostředečníků“. Parte jsou k nahlédnutí na http://rozlouceni.petka.org/2018/ , na oba si vzpomeňte!

Za přístavní radu,

Trumšaj

PS. Před rokem se někteří z nás setkali na promítání a diskuzi nad filmem „Skauti bez lilie“. V uplynulém týdnu jej odvysílala Česká televize a díky tomu je nyní k dispozici v jejím online archivu na http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11870285051-skauti-bez-lilie/21738256363/.